Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar grįžta į valdžią konservatoriai?

10.19 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Pirmadienį prasideda balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture – parlamentarai renkami 68-iose apygardose. Trys naujo Seimo nariai buvo išrinkti jau pirmajame ture.

Šiuose Seimo rinkimuose įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių nebus galima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip buvo iki šiol.

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 24,8 proc. rinkėjų balsų, antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 17,5 proc. balsų. Daugiausia kandidatų antrajame ture turi taip konservatoriai, antroje vietoje valstiečiai.

VU TSPMI politologas dr. Kęstutis Girnius sako, jog intrigos didelės antrajame ture nėra, konservatoriai jau laimėję rinkimus ir antrasis turas situacijos nepasikeis. Anot politologo, didžiausia tikimybė, kad po rinkimų valdys dešinieji.

Antroji tema: daugiau nei du kartus per savaitę išaugo dėl COVID-19 gydomų pacientų skaičius. Koks mūsų ligoninių pasirengimas antrai bangai? 

Laidoje diskutuoja: MRU dėstytojas Virgis Valentinavičius, VDU politologas Lauras Bielinis, Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos generalinio direktoriaus patarėjas strateginei komunikacijai Ginas Dabašinskas, VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė ir SAM Ilgalaikės priežiūros koordinavimo ir įgyvendinimo patarėjas Marius Čiurlionis.

Komentarai


Naujausi epizodai