Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar esam pasirengę kibernetinėms atakoms?

2023-12-11, Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Pastaruoju metu Vilniaus rajono savivaldybės administracija ir Kauno technologijos universitetas patyrė kibernetines atakas. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras pranešė, kad nusikaltėliai per kibernetinę ataką savaitės pradžioje užšifravo Vilniaus rajono savivaldybės duomenis, taip pat ir naujausias rezervines duomenų kopijas, tačiau dalį sistemų pavyko atstatyti. Tad, kokie tokių atakų tikslai? Kas jas vykdo ir ko reikalauja? Kaip esame joms pasiruošę ir kaip ruoštis?

Antroji laidos dalis. Nuo šiandien Vilniuje pradeda važinėti specialusis automobilis, kuris skenuos kitų transporto priemonių valstybinius numerius ir fiksuos jų parkavimo pažeidimus. Ką ir kaip skenuos specialus automobilis Vilniuje?

Diskutuoja: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislavas Kondratovičius, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktoriaus pavaduotojas Antanas Aleknavičius, INFOBALT kibernetinio saugumo grupės vadovas Giedrius Markevičius, įmonės „NRD Cyber security" vadovas Vilius Benetis, savivaldybės įmonės „Judu.lt" klientų patirties vadovė Lina Juknevičienė, saugaus eismo ekspertas dr. Vigilijus Sadauskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai