Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar efektyviai valdome pandemiją?

10.20 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Koronaviruso skaičiai auga, tačiau jokių konkrečių sprendimų nesulaukiama nei iš Sveikatos apsaugos ministerijos, nei iš Vyriausybės. Šiandien NVSC lankosi šalies Prezidentas Gitanas Nausėda.

NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė kalba, jog situacija kontroliuojama. Tačiau čia pat užsimenama, jog Vilniaus rajone epidemiologams darbo krūvis yra didžiulis, ne iki galo pavyksta susisiekti su sergančiaisiais, „darbo rankų mums trūksta“.

Vyriausybę neatidėlioti ir imtis konkrečių veiksmų virusui kontroliuoti skatina ir Jaunųjų medikų asociacija, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga.

Visgi, kol kas kalbama tik apie numatomas rekomendacijas skirtingoms savivaldybėms, mąstoma apie mokinių atostogų prailginimą, neatmetama lokalių karantinų – kaip paskutinės priemonės – galimybė. Kartu premjeras Saulius Skvernelis ragina pristabdyti visuomeninį gyvenimą, o kalbėdamas apie NVSC darbuotojų trūkumą ir motyvaciją, žada mokėti priedus bei tikisi savanorių pagalbos.

Diskutuoja LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas, NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė,  KTU profesorius Dainius Martuzevičius.

Komentarai


Naujausi epizodai