Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar centų atsisakymas gali pakelti kainas?

09.07 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Lietuvos bankas po dvejų metų siūlo atsisakyti 1 ir 2 centų ir apvalinti kainas. Anot banko, smulkių centų gamyba kainuoja per brangiai. Tačiau ne visiems tai patinka. Profsąjungos įtaria, kad apvalinimas gali paskatinti prekybininkus padidinti kainas ir atsiliepti vargingesnėms visuomenės grupėms. Inga Ruginienė teigia, kad žmonės stumiami prie elektroninių atsiskaitymų. Ar smulkių centų atsisakymas gali turėti įtakos infliacijai ir skurdžiausiems visuomenės sluoksniams?

Diskutuoja: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento, Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Edita Lisinskaitė, kainas stebinčio pricer.lt portalo vadovas Arūnas Vizickas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė.

Antroji laidos dalis. Ar rudenį sugrįš Covid-19? Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė ir virusologas prof. Saulius Čaplinskas.

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai