Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar bus pakeistas Seimo pirmininkas?

05.31 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“ ketvirtadienį pasirašė memorandumą dėl valdančiosios koalicijos, kur numatyta, kad Seimo pirmininko pareigos atiteks G. Kirkilo vadovaujamiems „socialdarbiečiams“. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trauktis neketina. 

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis perspėja, kad nepavykus pakeisti Seimo pirmininko, susidariusi krizė gali privesti iki pirmalaikių parlamento rinkimų.

Slaptas balsavimas dėl Seimo pirmininko atstatydinimo iš tiesų parodytų parlamentarų požiūrį į „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį, teigia Seimo vadovas Viktoras Pranckietis.

Socialdemokratų darbo frakcija su kitomis frakcijomis žada aptarti galimybę įteisinti rentas į Seimą nebepatekusiems parlamentarams, sako „socialdarbietė“ Irena Šiaulienė. Pirmasis apie šią iniciatyvą paskelbęs naujienų portalas delfi.lt nurodo, kad pataisomis siūloma, jog vieną kadenciją Seime dirbusiam Seimo nariui būtų mokama 30 procentų atlyginimo siekianti renta, dvi Seimo kadencijas – 40 proc., o tris ir daugiau – 50 proc.

Laidoje dalyvauja dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistas Tadas Ignatavičius, Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, žurnalistas Andrius Tapinas, LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen, BNS žurnalistė Jūratė Damulytė.

xx234

Komentarai


Naujausi epizodai