Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar britai padarė klaidą, nusprendę išstoti iš ES?

2019-01-16, Trečiadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Didžiojoje Britanijoje šiuo metu yra apie 200 tūkst. emigrantų iš Lietuvos. Vakar Delfi.lt laidoje „Dėmesio centre“ Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė sakė, kad apie pusė lietuvių, esančių Britanijoje galvoja apie sugrįžimą į Lietuvą.

„Tie, kurie pakankamai gerai yra susitvarkę savo gyvenimą ir aplinką, labai rimtai svarsto apie JK pilietybės gavimą. Taip pat tikrai labai nemažai žmonių nori grįžti į Lietuvą ir vaikus jau veda į lietuviškus darželius tam, kad jie grįžę lengviau integruotųsi. Manyčiau, kad tokių - svarstančių grįžti atgal į Lietuvą, šiuo metu yra apie 45-50 proc. Taip pat yra dalis žmonių, kurie turi planuoti palikti Britaniją, bet ne grįžti į Lietuvą, o keltis į kokią nors kitą ES šalį“, – kalbėjo D. Asanavičiūtė. 

Kaip skelbia BNS, Airija, vienintelė sausumos sieną su Britanija turinti ES narė, informavo suintensyvinsianti pasiruošimus netvarkingam „Brexit“.

Po balsavimo Londone Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas savo „Twitter“ žinutėje rašė: „Jeigu sutartis neįmanoma ir niekas nenori („Brexit“ be) jokios sutarties, tuomet kas pagaliau turės drąsos pasakyti, koks yra vienintelis teigiamas sprendinys?“.

Šiandien premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad Lietuvos Vyriausybė tęs pasiruošimą scenarijui, kad Britanija iš Europos Sąjungos (ES) pasitrauks be jokio susitarimo, ypatingą dėmesį skirdama Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių teisėms.

Taip pat šiandien Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės laukia balsavimas dėl nepasitikėjimo. Vakar parlamento nariai atmetė jos suderėtą susitarimą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Šalis liko be jokio plano, o planuojama „Brexit“ data – kovo 29.

Kokius sprendimus iki galimo „kietojo“ „Brexit“ turi priimti Lietuva? Kokie tikimybė, kad mūsų šalį užplūs grįžtantys emigrantai? Ar esame tam pasiruošę? Kaip iššaugoti tuos piliečius, kurie planuoja likti Britanijoje? Kokie labiausiai tikėtini „Brexit“ scenarijai? Ar Theresa May dar mėgins derėtis dėl sutarties sąlygų su Europos Sąjunga? Ko tikėtis, norintiems keliauti į Britaniją po „Brexit“? Kaip tai gali paveikti norinčius studijuoti Jungtinėje Karalystėje?

Laidoje dalyvauja: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala, Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė, Migracijos Informacijos centro „Renkuosi Lietuva” projekto koordinatorė Agnė Camara, Britų Tarybos „Education UK“ konsultantė, „American English School“ vadovė Egle Kesylienė.

xx68

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

stop113 Citata
2024 m. balandžio 18 d.