Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar atneš naudos Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną?

02.12 Antradienis 13:05
Darius Matas

Jau nuo balandžio pradžios Kaune pradės veikti „veidrodinė“ Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). Norą dirbti šiame padalinyje jau pareiškė 36 kandidatai. Ministerija suskaičiavo, kad jos perkėlimas į Kauną biudžetui kainuos daugiau nei milijoną eurų, dar 4 mln. atsies jai pavaldžių struktūrų – Nacionalinės žemės tarnybos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros – perkėlimas. Iš pradžių planuota, kad perkėlimo procedūra prasidės jau šią savaitę, tačiau kol kas Vyriausybė protokolinio sprendimo nepriėmė, pasitarimas numatytas rytoj.

Perkėlimui priešinasi šiuo metu Vilniuje dirbantys darbuotojai. Vakar Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir ŽŪM darbuotojų profesinės sąjungos surengė jungtinį pasitarimą. Jo metu suformuluota bendra pozicija, kad perkėlimas nėra argumentuotas ir nėra ekonomiškai pasvertas. Siūloma atlikti sąnaudų ir naudos analizę.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys interviu LRT laidoje „Savaitė“ teigė, kad perkėlimas būtų stiprus regioninės politikos žingsnis, skatins aplinkinių rajonų žmones rinktis darbą Laikinojoje sostinėje ir didins jos prestižą. Taip pat pridūrė, kad Kauną galima vadinti Lietuvos žemės ūkio lopšiu. Šis miestas turi reikiamus pajėgumus ir net, jeigu dauguma vilniečių, kurie šiuo metu dirba ministerijoje, išeitų iš darbo, ministerija tuščia nebūtų.

Kai kurios žemdirbių organizacijos kritikavo sumanymą, nes, pasak jų, po perkėlimo darbai atitrūks nuo Seimo, Vyriausybės, kitų institucijų, priimančių sprendimus, o darbas bus išbalansuotas dėl kelionių.

ŽŪM argumentuoja, kad ministerijos perkėlimas sudarytų galimybes peržiūrėti nusistovėjusias valdymo tvarkas ir procedūras, taip pat būtų diegiama šiuolaikinės vadybos kokybės sistema LEAN. ŽŪM skaičiuoja, kad procesų efektyvinimas turėtų sutaupyti apie 500 tūkst. eurų valstybės lėšų per metus.

Anksčiau skelbta, kad ŽŪM, NMA ir NŽT perkėlimo procesas būtų baigtas ne vėliau kaip 2020 m. kovo 31 d.

Laidoje dalyvauja: Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vadovas Vidas Juodsnukis, Žemės ūkio ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Regina Voverytė-Šimkienė, „CV online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas, politologas Vincentas Vobolevičius.

xx165

Komentarai


Naujausi epizodai