Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ropės – tradicinė daržovė naujai. Mokymasis apželdinimo meno pandemijos metu

02.20 Šeštadienis 09:00
Lina Liubertaitė, Renata Ničajienė

Ropės kažkada buvo viena iš pagrindinių daržovių lietuvių mityboje, o vėliau, kai bulvės jas išstūmė ir kai atsirado galybė naujų daržovių, visai jas pamiršome. Tačiau ropė yra puiki šakninė daržovė, kurioje vitamino C yra tiek, kad nustebsite. Rubrikoje Sezoninė virtuvė" tai ir aptarsime: kokių ropių galima užsiauginti, kodėl savo miesto daržuose jos yra retai auginamos, ar būtina apdoroti ropes prieš vartojant, ir ką skanaus galima su jomis pasigaminti.

Kita tema – mokymasis apželdinimo meno. Dažniausiai manoma, kad apželdinimo galima išmokti tik plušant lauke, savo rankomis liečiant žemę ir augalus. Tačiau apželdinimas yra ne tik menas, bet ir mokslas. Studijoje vieši kraštovaizdžio architektė Vaida Vaitkutė-Eidimtienė, su kuria kalbamės apie tai, kaip galima mokytis apželdinimo... nuotoliniu būdu. Aptarsime įvairius mokymosi lygmenis: kada rinktis universitetą, kada kolegiją, kada kursus ir seminarus. Pasidalinsime savo patirtimi, kaip pavyksta perteikti augalų tiesas nuotoliniu būdu, su kokiais iššūkiais susiduriama, kokių gerų būdų jau yra atrasta.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai