Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Viešieji pirkimai sveikatos apsaugos sektoriuje

12.04 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Sveikatos priežiūros sektorius išskiria tuo, kad pirkimų apimtys jame yra itin didelės, o perkamos prekės ir paslaugos yra pačios įvairiausios. Ligoninės ir poliklinikos visas prekes ir paslaugas privalo įsigyti per viešuosius pirkimus. Ir perkami yra ne tik tiesiogiai su medicina susiję dalykai, kaip, pavyzdžiui, vaistai, vakcinos, tvarsčiai ar medicinos įranga, bet ir statybos darbai, valymo paslaugos, elektra, kanceliarinės prekės, maitinimo paslaugos ir pan.

Viešųjų pirkimų specialistams, dirbantiems sveikatos  apsaugos sektoriuje reikia turėti itin daug teisinių ir ekonominių žinių, išmanyti įvairiausių prekių ir paslaugų techninius dalykus. Tačiau juk natūralu, kad tas pats žmogus negali nusimatyti ir apie vaistus ar medicinos įrangą ir statybos darbus.  Tai yra viena priežasčių, kodėl „paslystama“ rengiant dokumentus viešiesiems pirkimus.

Pašnekovai – advokatė Jolita Rima Puškorienė, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės  Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Vaidas Šakalis, Všį CPO LT direktorius Darius Vedrickas, Kauno klinikų direktorė ekonomikai ir infrastruktūrai Gintarė Bagdonaitė.

 

Laida „Atviras pokalbis“ parengta bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendinančia Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Korupcijos prevencijos didinimas sveikatos apsaugos sektoriuje“.

Komentarai


Naujausi epizodai