Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Tautinės tapatybės puoselėjimas – išlikimo garantas ar nykstantis archaizmas?

05.20 Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lietuva – tautiniu ir kultūriniu atžvilgiu turtinga valstybė. Nors tautinės mažumos mūsų šalyje bendrai sudaro tik 15 % šalies gyventojų, tačiau jos labai įvairios. Be didžiųjų tautinių bendruomenių, Lietuvoje gyvena kitataučiai, kurių skaičius, 2021 m. Visuotinio gyventojų surašymo duomenimis, nesiekia ir 1000 asmenų. Dalis jų – tradicinės tautinės bendruomenės, gyvenančios Lietuvoje jau daug metų ar net keletą amžių.

Lietuvos Respublikos Seimas 2022-uosius Lietuvoje paskelbė Karaimų metais. Jau 625-erius metus Lietuvoje gyvenanti tiurkų tauta – karaimai – kviečia minėti šį jubiliejų drauge. Vyriausybės patvirtintoje programoje šiais metais numatyti renginiai ir įvairios veiklos Trakuose, Vilniuje bei Panevėžyje. Karaimų tauta Lietuvoje, nors ir nedidelė, tebėra gyva, išlaikiusi visus pagrindinius savo kultūros dėmenis: religiją, kalbą, tautinę savimonę, istorinę atmintį. Per šimtmečius išgyvenę nemažai iššūkių, karaimai džiaugiasi, galėdami šiais metais dalintis kultūriniais klodais su plačiąja visuomene, stiprinti bendruomenės sambūvį ir kelti tautinę dvasią.

Laidoje dalyvauja Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė ir Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkė dr. Karina Firkavičiūtė.

Laidą „Atviras pokalbis" pristato Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai