Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Statybos darbų viešieji pirkimai – kada rinksimės kokybę, o ne kiekybę?

11.14 Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Statybos darbų viešuosiuose pirkimuose vyrauja mažiausios kainos kriterijus. Rangovų darbų kaštai ir sąnaudos auga itin sparčiai, o užsakovai paslaugas nori įsigyti jau ne vienerius metus nebeegzistuojančiomis kainomis. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, vien darbo užmokestis statybose per metus padidėjo daugiau kaip 10%, o kai kurios statybinės medžiagos pabrango beveik 30%. Esama situacija verčia ne tik sunerimti statybos rangovus, bet ir valstybei stabdyti ne vieną statybos darbų pirkimo konkursą. Viena iš dažniausiai pasitaikančių nutrauktų viešųjų pirkimų konkursų priežasčių – užsakovai nesulaukia rangos bendrovių pasiūlymų arba atmeta visus jų pateiktus pasiūlymus dėl per didelių kainų. Tai kada rinksimės kokybę, o ne kiekybę?

Laidoje dalyvauja LSA prezidentas Dalius Gedvilas, aplinkos viceministras Marius Narmontas, VPT direktoriaus pavaduotoja Jovita Petkuvienė.

Komentarai


Naujausi epizodai