Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Seni pastatai Lietuvoje – griauti ar renovuoti?

05.02 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Būsto energijos taupymo agentūros nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujinta beveik 2000 daugiabučių. Šiuo metu šalyje atnaujinama beveik pusė tūkstančio daugiabučių. Vertinant rezultatus atskirose savivaldybėse, matyti, jog daugiausia daugiabučių namų  šiuo metu atnaujinama didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune. Tarp mažesnių savivaldybių išsiskiria Zarasų,  Trakų, Druskininkų, Ignalinos, Telšių bei Molėtų rajonų savivaldybės.

Tačiau kai kurie statybos specialistai sako, kad dalies blokinių namų renovuoti net neverta – senus namus reikėtų griauti ir vietoje jų pastatyti naujus. Renovacijos šalininkai tikina, kad renovuoti senieji pastatai, tarnaus dar ne vieną dešimtmetį, o kainos skirtumas renovacijai ir naujo namo statybai skiriasi ne procentais, o kartais.

Tad kaip žinoti – kada griauti bei statyti naujus, modernius atitinkančius šių dienų reikalavimus, o kada – renovuoti?

Laidoje dalyvauja: Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis, bendrovės „JP architektūra“ architektas Algirdas Kaušpėdas ir Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas.

Komentarai


Naujausi epizodai