Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Plintanti dezinformacijos pandemija: ką svarbu žinoti mokytojams ir mokiniams?

2021-04-21, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Vis dažniau girdime apie dezinformacijos atvejus viešojoje erdvėje. Kodėl dezinformacija tapo toks galingas ginklas šių dienų kontekste ir kaip ji gali pakenkti? Kodėl apie tai svarbu kalbėti ne tik visuomenėje, bet ir mokyklose? Tarptautinė programa „eTwinning“, kuri vienija didžiulę mokytojų bendruomenę visoje Europoje ir skatina tarptautinį bendradarbiavimą kuriant virtualius projektus tarp kelių mokyklų skirtingose šalyse, šiemet fokusuojasi į medijų raštingumo ir dezinformacijos temą.

Kokia padėtis mokyklose, kiek mokytojai susipažinę su dezinformacijos tema, kaip ją atpažįsta, kokių žinių ar įgūdžių jiems trūksta? Kaip galima mokykloje mokyti vaikus apie dezinformaciją – ar verta tai daryti? Ar mokiniai patys pajėgūs atpažinti melagingą informaciją? Kokios mokytojų patirtys? Balandžio mėn. vyko dviejų dalių programos „eTwinning“ mokymai, kurių metų mokytojai supažindinti su dezinformacijos sąvoka, atpažinimo technikomis, galimais sklaidos kanalais, būdais, kaip kovoti ir nepasiduoti dezinformacijos pinklėms.

Šioje laidoje ir kalbinamos dvi ekspertės, vedusios mokymus programos „eTwinning“ mokytojams, bei mokytoja, dalyvaujanti programoje „eTwinning“ bei įgyvendinusi projektą dezinformacijos tema savo pamokose.

Pašnekovės: VšĮ „Europos namai“ projektų koordinatorė, „Žinau, ką renku“ jaunimo politikos stebėsenos tinklo koordinatorė Aušrinė Diržinskaitė,  Europos politikos analizės centro (CEPA) informacinio raštingumo ir saugumo ekspertė Dalia Bankauskaitė, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro anglų kalbos mokytoja Staselė Riškienė.

Laida „Atviras pokalbis“ sukurta bendradarbiaujant su Švietimo mainų paramos fondu, administruojančiu „eTwinning” programą.

Programoje „eTwinning“ dalyvauja apie 11 tūkst. Lietuvos mokytojų iš 1941 mokyklos.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai