Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Lėktuvų aptarnavimo paslaugos (MRO) Lietuvoje: esame lyderiai regione, o kas toliau?

12.10 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Visame pasaulyje daugėja keliaujančiųjų oro transportu, dėl to sparčiai vystosi ir palaikančiosios aviacijos pramonės šakos. Ypač auga ir ateityje augs MRO (angl. maintenance, repair and overhaul) arba orlaivių priežiūros, remonto ir nuodugnios patikros poreikis bei reikšmė rinkoje.

Šiuo metu Vilniaus ir Kauno oro uostuose jau veikia MRO lėktuvų aptarnavimo  paslaugas teikiančios tarptautinės įmonės, nuo 2012 m. čia buvo įgyvendinti 3 nauji projektai, pritraukta apie 20 mln. eurų investicijų. Vienas paskutiniųjų efektyvaus darbo ir MRO paslaugų planavimo pavyzdžių – Kauno oro uoste kitais metais darbą pradėsianti „MAAS Aviation“. Tai viena iš 3 didžiausių orlaivių dažymo paslaugas teikiančių kompanijų visame pasaulyje.

Pašnekovai: Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto lektorius ir fakultete veikiančio Civilinės aviacijos specialistų mokymo centro vadovas Nerijus Baublys ir KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas Andrius Vilkauskas.

Laidą „Atviras pokalbis” pristato Lietuvos oro uostai.

Komentarai


Naujausi epizodai