Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kultūra – kultūrinės diplomatijos ar hibridinio karo priemonė?

11.29 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus kartu su Vašingtono komunizmo aukų muziejumi vykdo projektą, kurio tikslas – per autentiškus eksponatus – politinio kalinio numerį, rožančių iš duonos, tabokinę su išraižytu eilėraščio posmu, KGB pareigūnų kratos metu konfiskuotą Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos numerį ir perfotografuotą Kronikos numerio juostelę, skirtą slaptam gabenimui į Vakarus – visapusiškai ir nuosekliai papasakoti apie 50 metų trukusią Sovietų Sąjungos okupaciją Lietuvoje.

Rodydami pasauliui įvairiausius eksponatus nešame žinią apie savo tautos gyvenimą, apie tai, koks gyvenimas kažkada buvo, koks gali būti, jeigu žmonija nekreips dėmesio į agresorius ir teroristus.

Apskritai žinia, nešama per kultūrą, būna paveikesnė nei tik paprasti raginimai. Kaip kultūrą galima panaudoti politiniams tikslams?

Diskutuoja: kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius, istorikas Remigijus Černius.

Laidą „Atviras pokalbis" pristato projektas „Sovietinės okupacijos laikotarpio eksponatai Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone (JAV)". Projektą finansuoja Vyriausybės kanceliarija.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai