Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokių ateities profesijų neišstums robotai?

06.10 Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Šiandien daug jaunuolių svajoja tapti influencer‘iais, youtuber‘iais ar siekia gauti išsilavinimą vadybos srityje. Tačiau kokios specialybės iš tiesų bus paklausiausios ateinantį dešimtmetį ir kokį karjeros kelią rinktis dabartiniam jaunimui, spartėjant visuotinei skaitmenizacijai ir robotizacijai? Kokių profesijų ateityje neišstums robotai?

Karjeros ir įdarbinimo ekspertai teigia, kad šiandien reikėtų atsigręžti į tokias sritis kaip elektronikos inžinerija, duomenų analitika, dirbtinis intelektas, kibernetinis saugumas ir skaitmeninis marketingas, kuriose jaunuolių lauktų aukštos įsidarbinimo galimybės, perspektyvi karjera ir geras darbo užmokestis. Anot ekspertų, vis labiau didėja poreikis automatizuoti darbus, taupyti žmogaus laiką, o šiuos sukauptus resursus skirti kitų užduočių atlikimui, todėl vien inžinerinės pramonės specialistų paklausa Lietuvoje viršija pasiūlą beveik penkis kartus, tuo tarpu pirmakursių, stojančių į elektronikos inžineriją šalyje turime tik dešimtimis.

Laidoje dalyvauja verslininkas, investuotojas ir technikos mokslų daktaras Vladas Lašas, personalo paieškos bendrovės „Alliance Recruitment“ partneris ir karjeros bei įdarbinimo ekspertas Andrius Francas ir VšĮ „Kaunas IN“ l. e. p. vadovas Andrius Veršinskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai