Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokią įtaką medžiotojams turės ruošiamas naujasis Medžioklės įstatymas?

03.09 Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas, siekdamas balanso tarp medžiotojų ir žemės savininkų teisių, įregistravo Medžioklės įstatymo pataisas. Įstatymo pataisomis siekiama sudaryti papildomas galimybes žemės ar miško savininkui tapti jo sklypuose medžiojančio medžiotojų kolektyvo nariu. Todėl įstatymo pataisose reikalavimas nuosavybės teise turėti ne mažiau kaip 100 ha keičiamas į 50 ha.

Šiuo metu įstatymas numato, kad naujai sudaromi medžioklės plotų vienetai turi nesuardyti gretimų medžioklės plotų vienetų Iš galiojančio įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kuri leidžia nesilaikyti reikalavimo sudaryti sutartis su žemės sklypų savininkais. „Raginu nedviprasmiškai užtikrinti reikalavimą medžiotojams sudaryti sutartis su žemės sklypų savininkais. Labai tikiuosi, kad nugalės sveikas protas, o ne garsiųjų „ūsuotų bebrų“ interesai“, – teigė E.Gentvilas.

Laidoje dalyvauja Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, Šiaulių Medžiotojų Klubo „Tauro Ragas“ vadovas Artūras Čalutka.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai