Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokią ES turėsime po rinkimų?

03.13 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Neseniai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kreipėsi į 28 valstybių rinkėjus su raginimu pasirinkti stipresnę Europos Sąjungą. Kreipimasis sulaukė palaikymo iš užsienio, tačiau šalies viduje buvo sutiktas su nemenku skepticizmu.  Savo kalboje E. Macronas pataria rinkėjams gegužės 23–26 dienomis vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą nebalsuoti už „nieko nesiūlančias“ nacionalistines partijas. Šį straipsnį daugelis apžvalgininkų laiko Prancūzijos prezidento agitacinės kampanijos prieš Europos Parlamento rinkimus startu.

Pats E. Macronas 2017-ųjų prezidento rinkimuose įveikė euroskeptiškų pažiūrų varžovę ir tapo jauniausiu šalies lyderiu šiuolaikinės Prancūzijos istorijoje. Tačiau nuo tada, kai E. Macronas stojo prie šalies vairo, jo populiarumas smarkiai sumenko. 

Tad, kokią Europos sąjungą turėsime po rinkimų?

Laidoje dalyvauja: Seimo narys Audronius Ažubalis, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, europarlamentaras Petras Auštrevičius

 

Projektą bendrai finansavo Europos Sąjunga vykdant Europos Parlamento dotacijų programą komunikacijos srityje. Europos Parlamentas nedalyvavo rengiant projektą ir nėra atsakingas už projekte pateikiamą informaciją ar nuomones ir nėra su jomis susaistytas. Už minėtą informaciją ir nuomones vadovaujantis taikytinais teisės aktais atsakingi tik autoriai, kalbinti asmenys, redaktoriai arba programos transliuotojai. Europos Parlamentas taip pat nėra atsakingas už bet kokią tiesioginę ar netiesioginę žalą, galinčią kilti dėl projekto įgyvendinimo.

Komentarai


Naujausi epizodai