Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl vis dar vyrai ir moterys nėra lygūs darbo rinkoje?

2018-08-16, Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

XXI amžiuje kalbėti apie lyčių lygybę, rodos, jau neturėtų būti pagrindo. Deja, tiek darbo rinkoje, tiek politikoje, daugiausia galios, įtakos ir ekonominių resursų atitenka vyrams. Būtent nevienodas galios pasiskirstymas tarp lyčių – lyčių nelygybė lemia smurtą prieš moteris, kuris būna fizinis, psichologinis, seksualinis, socialinis, ekonominis.

Lyčių nelygybė darbo rinkoje turi apčiuopiamas ir socialiai skaudžias pasekmes: nuo atlyginimų atotrūkio dydžio ir kitų nelygybės veiksnių priklauso vyrų ir moterų pensijų atotrūkis, didesnė moterų skurdo rizika senatvėje, didesnis pensinio amžiaus moterų, susiduriančių su materialiniu nepritekliumi, skaičius.

Statistikos departamento duomenimis, vyrų ir moterų atlyginimų atotrūkis nuo 2012 m. vis didėjo, 2017 m. sudarė 15,2 proc. (viešajame sektoriuje – 14,2 proc., privačiajame – 15,7 proc.) ir, palyginti su 2016 m., padidėjo 0,8 procentinio punkto. „Sodros“ duomenimis, Lietuvoje atotrūkis tarp vidutinių vyrų ir moterų senatvės pensijų – 17 procentų.

Laidoje dalyvauja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė ir Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai