Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl valstybės institucijos neužtikrina nekaltumo prezumpcijos?

2020-03-18, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Ir kodėl neužkerta kelio pertekliniam pareigūnų galios demonstravimui?

LR įstatymai numato, kad pareigūnas be priežasties neturi naudoti fizinės jėgos ir išlaikydamas psichologinę pusiausvyrą sulaikytam asmeniui privalo paaiškinti situaciją bei tolimesnę veiksmų eigą. Tačiau Lietuvos advokatūros inicijuotas ir Seimo kontrolierių vykdytas tyrimas atskleidė kiek kitokią praktiką: pareigūnų elgesys pažeidžia žmogaus teises ir orumą bei baugina visuomenę formuodamas išankstinę nuomonę apie sulaikytąjį.

Perteklinės fizinės jėgos priemonių sąraše: guldymas ant žemės, perdėtas jėgos naudojimas ar antrankių uždėjimas. Pastarasis dažnai naudojamas ir atvedant asmenis į teismą spręsti dėl galimo jų suėmimo.

2019 metais atliktoje "Spinter" visuomenės nuomonės apklausoje, net 73 procentai respondentų atsakė, kad vien matant vedamą asmenį su antrankiais, susidaro vienareikšmiškas įsitikinimas jo kaltumu. Tai, pasak advokatų, nuo pirmos akimirkos panaikina, pažeidžia žmogaus nekaltumo prezumpciją.

Laidoje diskutuoja Lietuvos advokatūros sekretorius Paulius Griciūnas, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik ir teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Laidą „Atviras pokalbis“ pristato Lietuvos advokatūra

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai