Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek partijų retorika atitinka klasikines ideologijas?

08.06 Ketvirtadienis 09:10
Marijus Gailius

Po „Laisvės“ partijos vardu susibūrę liberalai iškelia laisvę tarytum galutinį tikslą, Gabrieliaus Landsbergio vedami konservatoriai neretai kritikuojami dėl nuokrypio į liberalizmą, o senieji socialdemokratai taip pat įprastai vadovavosi ne kairiaisiais, o neoliberaliais principais.

Koks šiais laikais yra lietuviškasis konservatizmas, liberalizmas ir socialdemokratija? Ar visi pamažu tampa liberalais, tik vien yra dar liberalesni už liberalius? Ar atsinaujinę socialdemokratai grįžta arčiau kairės? Koks yra dabartinis konservatorių ideologinis kursas? Ar rudenį Seimo rinkimuose balsuosiantys piliečiai turės galimybę sąrašus ir kandidatus rinktis pagal klasikines ideologijas?

Apie partinės praktikos ir retorikos atitikimą ideologiniams kanonams diskutuoja politikai, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto auklėtiniai Aušrinė Armonaitė (LP), Laurynas Kasčiūnas (TS-LKD), Liutauras Gudžinskas (LSDP), taip pat Vilniaus universiteto politikos teoretikė Lidija Šabajevaitė.

Komentarai


Naujausi epizodai