Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek butaforijos aplinkosaugoje?

09.30 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Aplinkos ministerijos pamatinė vertybė – meilė gamtai. Svarbiausia – niekuomet nepamirštame aplinkos ministerijos misijos esmės: kuriame darnų ryšį tarp gamtos ir žmogaus. Tačiau aplinkosaugos aktyvistai skelbia, kad tai prasilenkia su tikrove.

Alytaus „Ekologistika“, „Grigeo“ Klaipėda, „Metrail“ skandalas, teršiamos Kuršių marios ir Baltijos jūra, apleisti tvartai pilni „perdirbtų” pakuočių, deginamos nerūšiuotos atliekos… Investuojami dešimtys milijonų eurų ES lėšų į atliekų rūšiavimą, realybėje dauguma perdirbamų atliekų vis tiek suvažiuoja į „Fortum“ pečius.

Taršos leidimų išdavimų tvarka, jų „kontrolė” – fiktyvi. Garsiai „laikomasi” ES direktyvų. Jokių galimybių  išmatuoti teršalus į ore. Aplinkosaugininkai neturi net minimaliausio lazerinio matuoklio,  visa atliekų kontrolė vykdoma tik popieriuje.

Pasak visuomenininkų, aplinkosaugos sistemoje dar daug korupcijos. Visą nepriklausomybės laikotarpį dešimtys ar šimtai tūkstančių įstatymų kuriamų ir sukurtų taip, jog galima būtų piktnaudžiauti nuslepiant didžiulę taršą.

Klaipėdos visuomenininkės surinko ir pateikė faktus apie pažeidimus. Korupcija tarpstanti tarp valdininkų ir politikų, bei verslo verčia iš koto. Piktinamasi dėl pavojingo elgesio su gyvūnais, o kaip su gamta ir žmonėmis?

Diskutuoja Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, aplinkosaugos aktyvistė Raimonda Zaborė ir Ketvergių bendruomenės pirmininkė Rasa Kuzavienė.

Komentarai


Naujausi epizodai