Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas gresia istorijos perrašinėtojams?

07.05 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Rusija vis bando perrašinėti istoriją. Savaip jie mato Ukrainos praeitį, ši šalis jiems tik „didžiosios Rusijos“ dalis, neturinti nei savo istorijos, nei tapatybės. Panašiai rusai elgiasi ir su Lietuva.

Neseniai Partijos „Vieningoji Rusija“ deputatas Rusijos Federacijos valstybės Dūmoje Jevgenijus Fiodorovas pasiūlė įstatymo projektą, kuriuo norima panaikinti Sovietų Sąjungos valstybės Tarybos nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo". Rusijai neatrodo kad ji mus okupavo, jie savaip mato Ribentropo-Molotovo paktą – kitos šalys jiems tik Sovietų Sąjungos dalis. Istoriją jie interpretuoja taip, kaip jiems patogu.

Liepos 6-ąją minime Valstybės dieną, Mindaugo karūnavimą. Gal reikėtų ir mums interpretuoti istoriją savaip, pasižiūrėti, kur buvo mūsų valstybė Mindaugo ar Vytauto laikais?

Diskutuoja Vytauto Didžiojo universiteto prof. Šarūnas Liekis ir kultūros istorikas Aurimas Švedas.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai