Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip statybose suvaldyti šešėlį?

06.12 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė išaiškinusi statybų sektoriuje veikiančią bendrininkų grupę, kuri galbūt neapskaitė daugiau kaip 1,5 mln. eurų ir į valstybės biudžetą nesumokėjo 600 tūkst. eurų PVM ir pelno mokesčių.

Pirminiais FNTT duomenimis, į sudėtingą sukčiavimo schemą galėjo būti įtraukta apie 30 statybos bendrovių, tarp jų ir Ukrainos piliečio subrangos bendrovė, kurios nelegalūs darbininkai atlikinėjo Gedimino kalno rekonstrukcijos darbus.

Lietuvos statybininkų asociacijos teigimu, šie pastarieji įvykiai parodo didžiulį „šešėlio“ klestėjimą Lietuvos statybos sektoriuje. Asociacijos specialistų nuomone, Lietuvos statybų sektoriuje nelegaliai dirba net apie 22–23 tūkst. asmenų, todėl būtina kuo skubiau imtis veiksmų, norint mažinti šią opią problemą.

Laidoje diskutuoja Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, FNTT direktoriaus pavaduotojas  Raimondas Kajėnas ir Vyriausybės Šešėlinės ekonomikos mažinimo komisijos atstovas.

 

Komentarai


Naujausi epizodai