Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip pagerinti mokyklų prieinamumą?

04.12 Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Vilniaus mieste naujai perdalinus priskirtų mokyklų teritorijas, dalis vaikų, gyvenančių namuose šalia mokyklų ar per gatvę, turės keliauti į mokyklą gal net 7 kilometrus su keliais persėdimais viešajame transporte.

Vaikai auga, paskui juos auga ir tėvų bėdos, ieškant ugdymo įstaigos. Kažkada netilpę į darželius – dabar jau pradinukai. Netruks, kai jiems teks ieškoti vietų progimnazijose.

Įvesta nauja registravimo į mokyklas e-sistema, paskutinę minutę prieš startuojant šių metų prašymų teikimui, buvo sumažinta, paliekant pasirinkimo galimybėse vietoje 5 mokyklų tik 3, ir vieną jų privalomai skiriant pagal savivaldybės nubraižytus žemėlapius.

Tėvai piktinasi apribota galimybe rinktis mokyklą pagal šeimos poreikius ir vaiko gebėjimus, atstumą iki mokyklos. Savivaldybė atkerta, kad visi norintys į mokyklas netelpa ir teks kažką aukoti.

Apie tai, ką aukos, kodėl mokyklos nuolat užsikemša vis labiau ir ar įmanoma kiekvienam sostinės vaikui gauti kokybišką ugdymo mokykloje paslaugą, laidoje diskutuoja mama Simona Čelutkaitė, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Vincas Jurgutis ir Nacionalinio Aktyvių Mamų Sambūrio laikina prezidentė Rasa Žemaitė. 

Komentarai


Naujausi epizodai