Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip mes pajausime ekonomikos gerėjimą?

2024-06-18, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Atnaujintose Lietuvos banko makroekonominėse prognozėse numatoma, kad atsigaunant lietuviškų prekių ir paslaugų paklausai eksporto rinkose ir švelnėjant pinigų politikai, Lietuvos ekonomika šiemet augs beveik 2 proc., o kitąmet plėtra paspartės iki kiek daugiau nei 3 proc.

„Svarbiausia žinutė vienu žodžiu – pagaliau. Pagaliau ledas pajudėjo, pagaliau 2 metus ekonomika kaustęs įšalas atsitraukia ir šalies ūkis ima rodyti tvaresnius atsigavimo ženklus“, –spaudos konferencijoje sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad šiemet šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) padidės 1,9 proc. Palyginti su kovo mėn., prognozė pagerinta 0,3 proc. punkto. Kitų ir 2026 m. BVP prognozė nekeičiama – rodiklis turėtų padidėti atitinkamai 3,1 ir 3,3 proc. G. Šimkus pažymėjo, kad Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos sprendimai dėl pinigų politikos darys įtaką visos euro zonos ekonomikai, o tai reiškia ir Lietuvos.

Diskutuoja: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Vidmantas Janulevičius.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai