Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro?

05.18 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Prasidėjus karui Ukrainoje, aktualizavosi energetinės nepriklausomybės, iškastinio kuro mažinimo klausimai. Karas akivaizdžiai parodo, kad ES šalys (tarp jų ir Lietuva) privalo dar sparčiau mažinti naftos ir dujų naudojimą, o žaliosios energetikos skatinimas yra puiki galimybė pasiekti energetinį savarankiškumą. Ypač opi problema yra atsinaujinančios energijos išteklių naudojimas transporto sektoriuje. Lietuva gali sumažinti naftos naudojimą, jei naudos daugiau vietinių biodegalų. Kai kurios šalys jau didina biodegalų įmaišymo dalį ir taip didina energetinės nepriklausomybės lygį, sprendžia klimato kaitos problemas bei remia vietos ekonomiką.

Diskutuoja: atsinaujinančios energetikos ekspertas Martynas Nagevičius, Biodegalų asociacijos prezidentas Jurgis Polujanskas,  Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Aušrys Macijauskas.

Laidą „Atviras pokalbis“ pristato „Biodegalų asociacija – Future Fuel“. 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai