Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip diskriminuojami vyresnio amžiaus žmonės?

01.22 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Europoje – vis didesnis dėmesys kreipiamas į tai, kaip išlaikyti aktyviais greitai senstančius vyresnio amžiaus žmones, kurie sudaro didelę visuomenės dalį. Jie vis dar turi ir nemažą perkamąją galią.  Pažanga medicinos, mitybos, sveikatos apsaugos ir kt. srityse labai prisidėjo prie gyventojų ilgaamžiškumo.

Tačiau dar svarbesniu rodikliu laikoma gyvenimo kokybė, kuri objektyviai matuojama sveiko gyvenimo metais. PSO teigia, kad „sveikata yra fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė“. Kalbant apie socialinius sveikatą lemiančius veiksnius –  saugią gyvenimo aplinką, būstą, teikiamas medicinines paslaugas, susiduriama su požiūriu, kai vyresnio amžiaus žmonės laikomi grupe, sąlygojančia problemas visuomenei,  ir toks požiūris gali sukelti diskriminacinių rezultatų.

Laidoje diskutuoja Seimo narys Tomas Tomilinas, Vilniaus Bočių bendrijos nariai: Prof. biomedicinos mokslų dr. Manefa Miškinienė ir Juozas Timas, LPS Bočiai pirmininko pavaduotojas.

 

Komentarai


Naujausi epizodai