Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką mums reiškia Baltijos kelias?

08.23 Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lygiai prieš 30 metų, 1989 m. rugpjūčio 23 d., įvyko tai, ką galima pavadinti stebuklu ne tik mūsų Tautos, ne tik  Baltijos šalių, bet ir pasaulio istorijoje. Nuo Vilniaus iki Talino milijonas žmonių susikibo rankomis, pareikšdamas laisvės siekį. Taip gimė Baltijos kelias...

Baltijos kelias buvo galutinis pripažinimas po didžiojo mitingo Vingio parke, Sąjūdžio suvažiavimo, kad Sąjūdžio, taip pat ir judėjimų Estijoje bei Latvijoje politika yra teisinga. Tokia akivaizdi visuotinė parama tiek Sąjūdžiui, tiek kolegoms Estijoje ir Latvijoje buvo reikalinga. Ar Baltijos kelias turėjom įtakos skelbiant nepriklausomybę?

Laidoje dalyvauja Nepriklausomybės akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė, Nepriklausomybės akto signataras, diplomatas Vytautas Plečkaitis ir VU kultūros istorikas Aurimas Švedas.

Komentarai


Naujausi epizodai