Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Artėja pensijų krachas. Ar jas galima išgelbėti tik drastiškomis priemonėmis?

06.13 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali tekti ilginti pensijos amžių, sako Lietuvos banko atstovai. Manoma, kad sprendimai dėl pensinio amžiaus ilginimo galėtų būti priimti per dešimt metų, o šis amžius galėtų ilgėti dar 7–8 metais. Vis dėlto Lietuvos bankas pažymi, kad toks pensinio amžiaus ilginimas būtų gana drastiškas.

Europos Komisijos prognozėmis, iki 2040 metų vidutinė gyvenimo trukmė, pasiekus 65 metus, pailgėtų tik 3 metais. Taip pat svarstoma, kad gelbėjant pensijas į Lietuvą galima būtų įvežti pusė milijono imigrantų. Dar kalbama, kad pensijas galima būtų didinti, jeigu didėtų  mokesčiai.  Panašu, kad tokie svarstymai byloja apie artėjantį pensijų krachą. 

Laidoje diskutuoja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas, „Swedbank“ ekonomistė Laura Galdikienė ir socialinių mokslų daktaras Teodoras Medaiskis. 

Komentarai


Naujausi epizodai