Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar varžytynių atoslūgis žada jų išnykimą?

02.27 Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Per pastaruosius septynerius metus skolininkų turto varžytynės Lietuvoje pakito neatpažįstamai. Nebeliko nei pirkėjų susibūrimų, nei varžytynių plaktuko. Viskas vyksta internete. O nuo 2019  m. liepos pirkti varžytynėse galima ir be pinigų: patį perkamą turtą leidžiama įkeisti kredito davėjui ir už jį atsiskaityti skolintomis lėšomis.

Bet štai koks paradoksas: kuo patrauklesnės varžytynės, tuo jų mažiau. Jei varžytynių skaičius Lietuvoje mažės dabartiniais tempais, tai po 7-8 metų jų turėtų nebelikti visai. Ar tai realu? Kaip keičiasi išvaržomo turto rinka? Ir kaip naujuosius varžytynių privalumus vertina praktikai: teisininkai, skolų išieškojimo proceso dalyviai, patys pirkėjai?

Laidoje dalyvauja antstolis, Lietuvos antstolių garbės teismo pirmininkas Irmantas Gaidelis, advokatų kontoros „TGS Baltic“ asocijuotasis partneris Marius Brasiūnas bei kredito unijos „Magnus“ kreditavimo vadovas Laurynas Grauslys.

 
Laidą „Atviras pokalbis“ remia Lietuvos antstolių rūmai.

Komentarai


Naujausi epizodai