Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar turtuoliai nusipelnė neapykantos?

06.20 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Neseniai žiniasklaidos portalai pranešė, jog  turtingiausiu Lietuvos žmogumi įvardijamas pagrindinis „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkas Nerijus Numavičius, nuo 2015 metų birželio gyvenantis Londone, 2016 metų pajamas deklaruos ir mokesčius mokės tik Jungtinėje Karalystėje.

N.Numavičius į Didžiąją Britaniją 2015 metais išvyko, vedęs ekonomistę Kaetaną Leontjevą. Verslininko advokatė Olga Petroševičienė BNS tuomet sakė, kad N.Numavičius gyventi į Didžiąją Britaniją išvyko laikinai, nesikreipė dėl „Tax Residency“ statuso ir toliau mokės mokesčius Lietuvoje, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis tapo ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtoju. Bent jau šiemet N.Numavičius neketina sugrįžti gyventi į Lietuvą, rašė BNS.

Po šios žinios pasipylė interneto komentarai. Keli šimtai interneto komentatorių visaip liejo savo įtūžį ant esą nepatriotiško verslininko. Cituojame:

„Nacionalinio buržujaus galutinis virsmas į tarptautinį. Kapitalas ir kapitalistas neturi Tėvynės. Jie nejaučia net mažiausio poreikio savo sukauptą turtą, o jį sukaupė begėdiškai spekuliuodamas kainomis Lietuvoje, pasidalinti su gimtinėje likusiais tautiečiais. Ką daryti su tokiais? Eksproprijuoti kapitalą, patalpas ir gamybos priemones. T.y. stambia prekyba užsiimtų valstybė. Visi paverkšlenimai, jog taip negražu, negalima ir gaila saujelės buržujų, kurie lobsta šimtų tūkstančių žmonių sąskaita, yra niekiniai. Prioritetas yra gyventojų masės, o ne keletas išnaudotojų, kurie čia priplėštus pinigus nusodins užsienio valstybėje,“ - rašo anoniminis komentatorius.

„Nuo šiol manęs nesutiksite nei Maksimoje, nei Akropolyje. Sėkmės biznyje! Maikę dar pasidarysiu su užrašu: "Ignoruoju Maksimą ir Akropolį, nes Numavičius išveža bapkes iš LT ir tručyja pensininkus!"“, - piktinasi anonimas.

„Niekas nesako, kad jis - kvailas, jis tik be galo gobšus. Reto bjaurumo bjaurybė“, -  rašo anoniminis komentatorius.

„Na va, prisivogė Lietuvoje su politikų pagalba, galima ir UK ramiai gyventi...“ – rašo kitas.

„Pirma į Britaniją, o po to, jei kas, į Rusiją. Kaip ir dauguma... Nacionalizuoti tas parduotuvėles. Pakankamai išsityčiojo iš Lietuvos ,,verslo elitas engė Lietuvą 25 metus ir prašau...   Buvo laikai, kai iš Lietuvos į Angliją bėgo bedarbiai, ieškomi policijos, vėliau paskui juos patraukė darbinga vidurinė Lietuvos gyventojų klasė, vėliau savo verslus į užsienį (ir į Angliją) perkėlinėjo verslininkai, o dabar jau pabėgo ir vienintelis Lietuvos milijardierius...,“ – rašo anoniminis komentatorius interneto portale.

Turbut nieko keisto, kad  žmonės keiksnoja savus verslininkus. Bet štai neseniai numirė Dž.Rokfeleris, tai mūsų tautiečių reakcija buvo panaši. Linkėjo anam pakliūti į pragarą, būti užbadytam šakėmis, vadino visais gražiausiais epitetais.

 

Laidoje dalyvauja „Haner“ vadovas Arvydas Avulis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas

Komentarai