Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar tikrai šešėlyje dirba tik nevykėliai?

05.22 Trečiadienis 09:10
Darius Matas

Lietuvoje prasidėjo akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Pasak Viliaus Šapokos, finansų ministro, pokyčiai šešėlinėje ekonomikoje jau vyksta.

„Tikiuosi, kad netrukus taps gėda ne tik būti šešėlyje, bet ir jį toleruoti. O tie kurie dirba su šešėliu – viduje supras, kad yra nevykėliai. Jeigu sąžiningai veiki ir esi geriausias – tai didžiausias pasididžiavimas“, – pažymi V. Šapoka.

Finansų ministerijos duomenimis pernai iš šešėlio buvo ištraukta apie 200 mln. Eur. Tiesa, Valstybės kontrolės skaičiavimais - suma kuklesnė.

Dar kitokį vaizdą pateikia Latvijos mokslininkai. Pasak jų, šešėlinė ekonomika Baltijos valstybėse pernai susitraukė tik Estijoje, tuo tarpu Lietuvoje ir Latvijoje – toliau plėtėsi, rodo Stokholmo ekonomikos mokyklos Rygoje kasmet atliekamų tyrimų duomenys. Skelbiama, jog šešėlinės ekonomikos ir bendrojo vidaus produkto santykis Lietuvoje per metus padidėjo 0,5 punkto iki 18,7 proc. Pasak apžvalgos, parengtos anonimiškai apklausus įmonių vadovus, Lietuva išsiskiria iš Baltijos šalių aukštu kyšininkavimo lygiu, ypač valstybės užsakymų srityje.

Šešėlio priežastimi gali tapti ir pragyvenimui nepakankamos pajamos.

Laidoje dalyvauja finansų ministras Vilius Šapoka, ekonomistas Justas Mundeikis ir konsultacijų įmonės „Civitta Lithuania“ partneris Kęstutis Jovaišas.

 

Komentarai


Naujausi epizodai