Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar sėdėdamas odontologo kėdėje pacientas saugus?

12.05 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Gydytojų odontologų rengimo procese labai ryškiai atsispindi vienas ydingų Lietuvos aukštojo mokslo aspektų – neatsakingas ir niekuo (nei resursais, nei specialistų poreikiu) nepagrįstas studijuojančių gausinimas.

Eurostat duomenimis, pagal rengiamų gydytojų odontologų skaičiaus augimą nuo 2004 iki 2014 m. Lietuva yra pirmaujanti visoje Europos Sąjungoje. Higienos instituto duomenimis 2015 metais baigusių studijas gydytojų odontologų skaičius, palyginus su 2005 metais, išaugo net 83 proc.

O ar išaugo kokybė?

Laidoje diskutuoja Odontologų draugijos pirmininko pavaduotojas Povilas Kalesinskas, SAM Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Andrius Zalitis ir vaikų odontologė, odontologų rūmų Profilaktikos programos koordinavimo komisijos pirmininkė Rasa Račienė.

 

Komentarai


Naujausi epizodai