Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar pusė tūkstančio paimtų vaikų rodo reformos naudą?

08.07 Antradienis 09:10
Darius Matas

Liepą startavus vaiko teisių apsaugos reformai, bent trumpam iš nesaugios aplinkos buvo paimta daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų – 524. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teigimu, vaikas gali būti paimamas iš jam nesaugios aplinkos, kai būtina laikinai užtikrinti vaikui saugią aplinką.

Tačiau tai dar nereiškia, kad vaikas yra ar bus paimtas iš atstovų pagal įstatymą. Daugiausia nepilnamečių iš šeimų paimti dėl tėvų girtavimo. Kai kurių savivaldybių socialinių paslaugų centrai jau griebiasi už galvos: įstaigose sparčiai daugėja vaikų, kyla įvairių iššūkių.

Ar reformos naudą matuosime iš nesaugios aplinkos paimtais vaikais?

Laidoje dalyvauja: Seimo narė Dovilė Šakalienė, Paramos vaikams centro direktorė, psichoterapeutė Aušra Kurienė ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Vita Šulskytė.

Komentarai


Naujausi epizodai