Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Ar politikams dera kalbėti kaip vežikams?

06.16 Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Dabar turbūt niekas nepasakys, kada tai prasidėjo. Bet dar prieš dešimtmetį save gerbiantis žmogus viešumoje nesikeikdavo, su visais būdavo pabrėžtinai mandagus, o pikčiausias žodis buvo Lietuva – durnių laivas.

Iš pradžių socialiniuose tinkluose lietuviškai, o paskui jau ir rusiškai pasiųsti žmogų, kuris turi kitokią nuomonę, tapo firminiu daug sekėjų turinčių visuomenės lyderių ženklu. Paskui po truputį įsidrąsino ir politikai – drąsiai sako „debiliškas klausimas“, „fuck you, Lithuania“ ar „stabdyk pedikus“. O prieš kelias savaites net premjeras pasiūlė užkišti burną Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui už tai, kad jis paironizavo apie butelio slėpimą po skverneliu.

Kas tai – gyvenimas Lietuvoje tapo toks nepakeliamas, kad kitokiais žodžiais padėties neišeina apibūdint, ar elitas jau nebelaiko gero tono taisyklių išlaikymo svarbiomis? Kur tai veda? Ar greitai Seimo salėje išgirsime keiksmus, o gal kaip tik – pagaliau išsilaisvinome ir nebeapsimetinėjame?

Kur yra politikų kalbos kultūros ribos? Kaip tokį elgesį turėtų įvertinti rinkėjai? Kada politikui reikia daugiau drąsos – įvardinti daiktą, kas jis yra, ar susilaikyti nuo vertinimo po mandagumo kauke?

Laidoje dalyvauja Mykolo Romerio universiteto profesorius, psichologas Gediminas Navaitis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, TV laidų prodiuseris, žurnalistas Kristupas Krivickas ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

Komentarai