Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar kalbos apie skurdą yra visiška nesąmonė?

08.20 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Dažnas lietuvis skundžiasi, kad jo pajamų neužtenka net būtiniausioms reikmėms. Politikai savo kalbose dažnai pabrėžia, kad būtina kovoti su skurdu ir socialine atskirtimi.

Ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad yra dviejų rūšių skurdas, kas dažnai Lietuvoje ignoruojama ir žiūrima tik į tą santykinį skurdą, kuris yra gana didelis. Tai reiškia, kad gyventojų pajamos nesiekia 60 proc. nacionalinio vidurkio ir tas rodiklis nemažėja. Tačiau, pasak Mačiulio, svarbesnis rodiklis, tai yra – absoliutinis skurdas. Tai reiškia, kad žmogus neturi pinigų net pirmo būtinumo prekėms. Šis skurdas pastarąjį dešimtmetį mažėjo labai sparčiai. Įstojus į Europos Sąjungą kas trečias lietuvis buvo absoliutiniame skurde. Dabar tokių lietuvių liko tik 11 proc.

Laidoje dalyvauja: Swedbank ekonomistas Nerijus Mačiulis, Seimo Ekonomikos komiteto narys Virgilijus Poderys, Verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus.

Komentarai


Naujausi epizodai