Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Ar būti politiku automatiškai reiškia būti vadinamu kvailiu ir klounu?

04.21 Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Kažkada  žiūriu vieną televizijos pokalbių laida ir matau: toks vienas vystantis šoumenas, pats kažkada buvęs valdžioje ir ne vieną politinę partiją paketęs pilietis rėžė: „Ten Seime sėdi vieni klounai“.

Kažkaip keista pasidarė. Pats būdamas klounas, lipdo epitetus kitiems. Menkai, ribotai nusimanydamas politiniuose procesuose, painiodamas kairę su dešine, varganai įsivaizduodamas valstybės valdymo peripetijas, senstantis visuomenės linksmintojas klijuoja etiketes tiems, kuriuos galbūt pats rinko. Kodėl? Todėl, kad jam taip atrodo. Todėl, kad jam taip norisi manyti. Todėl, kad jam Lietuvoje nesiseka. Todėl, kad niekas neina į jo šou. Todėl, kad neturi prabangaus BMW.

Dar  galima būtų suprasti, kai tikrai tamsūs, neišsilavinę žmonės, užklupti korespondentų gatvėje už viską kaltina valdžią. Tiesiog kai kuriems neužtenka nei smegenų, nei sąžinės pripažinti, kad už savo apgailėtiną gyvenimą turi kaltinti savo tingėjimą, atsainų požiūrį į darbą ir kokybę,  tuščiai praleistus metus mokykloje, bevališkumą ir nesugebėjimą priimti ryžtingų sprendimų. 

Bet kaip reikia vertinti tuos, kurie padarė svaiginančią karjerą, tapę dalies visuomenės lyderiais, besigiriantys prabanga ir miniomis gerbėjų leidžia sau švaistytis ir spjaudyti ant valstybės, vadinti kitus kvailiais ir klounais tik dėl to, kad  jiems šiandien valdžios institucijos liepia susimokėti mokesčius?

Laidoje dalyvauja: Mindaugas Lapinskas, viešųjų ryšių specialistas, Linas Kontrimas, apžvalgininkas, Kęstutis Masiulis, politikas. 

Komentarai