Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar antstolis gali paversti įrodymu bet kokį faktą?

2020-09-29, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Antstolių teikiama faktinių aplinkybių konstatavimo paslauga Lietuvoje kasmet pasinaudoja apie 3 tūkst. žmonių. O iš viso per nepilnus 18 paslaugos teikimo metų antstoliai konstatavo faktines aplinkybes beveik 47 tūkst. kartų Paklausos beveik nesumažino ir koronaviruso sukelti nepatogumai. Tiesa, kai kuriais atvejais antstoliai negali suteikti šios paslaugos, nes fiksuojant faktines aplinkybes kiltų grėsmė viruso plitimui.

Žmonėse gyvuoja du prieštaringi mitai apie faktų konstatavimą. Vienas – kad antstolis gali paversti įrodymais bet kokius norimus faktus. O antrasis – kad ši antstolio paslauga „ne man, nes aš neturiu ir nenoriu turėti jokių reikalų su antstoliais“.

Tad kaip yra iš tikrųjų? Pasaka ar tikrovė, kad, antstoliui užfiksavus faktus, problemos baigiasi?

Laidoje diskutuoja antstolė, dirbanti Jonavos ir Kėdainių rajonuose Virginija Paunovienė,  advokatų profesinės bendrijos „Spectrum legis“ advokatė Asta Astrauskienė.

Laidą „Atviras pokalbis“ remia Lietuvos antstolių rūmai.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai