Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Teisininkas paaiškina: ar premjeras galėjo įregistruoti prekės ženklą „Tėvynės labui“?

12.11 Trečiadienis 17:05
Aistė Čiučiurkaitė

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis registravo prekės ženklą „Tėvynės labui“. 

Šiandien žurnalistas Edmundas Jakilaitis sureagavo į premjero veiksmą ir kreipėsi į jį atviru laišku. Prašoma atsisakyti šio prekės ženklo teisių. Argumentuojama tuo, kad ši frazė yra įrašyta kariuomenės statute ir negali būti „kieno nors asmeninė nuosavybė“. Taip pat argumentuojama, kad tai yra didelę simbolinę vertę turintis žymuo. Ką politiškai gali reikšti toks premjero žingsnis, laidoje  „Dienos klausimas“ komentavo VDU profesorius, politologas Algis Krupavičius.

Apie prekės ženklo registravimą kalbame su teisininku, intelektinės nuosavybės ekspertu Andriumi Iškausku.

Antroji tema: Jonavos gamykloje „Achema“ įvyko incidentas, kurio metu į aplinką išsiveržė oranžiniai dūmai dėl padidėjusios azoto oksidų koncentracijos. 

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, į redakciją paskambinę jonaviečiai pranešė, kad 10.30 val., Jonavoje buvo galima išgirsti ir sprogimo garsą, kuris, jų manymu, atskriejo nuo AB ,,Achema" pusės. 

Esamą situaciją komentuoja Aplinkos apsaugos departamento Jonavos skyriaus viršininkas Kęstutis Celiešius.

Trečioji tema: visuomenės sveikatos sąsaja su ekonomine šalies padėtimi.

Kaip skelbia Europos Komisijos tyrimas, lietuvių gyvenimo trukmė – viena trumpiausių Europos Sąjungoje (vidutinė gyvenimo trukmė yra 75,8 metų, ES vidurkis -  80,9 m.). Mirtingumas didesnis nei ES vidurkis. Taip pat, Lietuvoje sunkiai sekasi kontroliuoti psichikos sveikatą ir infekcines ligas, pavyzdžiui, tuberkuliozę ar tymus. Pagrindinės mirties priežastys – išeminės širdies ir kraujagyslių lygos ir vėžiniai susirgimai. Tiesa, pastarųjų mažėja. 44 proc. lietuvių nurodė manantys esą geros sveikatos būklės – tai žemiausias lygis ES. Skelbiama, kad toks savo sveikatos būklės vertinimas susijęs su ekonomine padėtimi.

Pašnekovė - Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyr.ekspertė Indrė Genytė-Pikčienė.

Komentarai


Naujausi epizodai