Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Rusija grasina Lietuvai dėl tranzito į Kaliningradą blokados. Ko tikėtis?

06.20 Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Rusija grasina Lietuvai dėl nutrūkusio prekių, kurioms taikomos sankcijos, tranzito į Kaliningradą. Teigiama, kad jei Europos Sąjunga nepakeis situacijos dėl šios blokados, Maskva kvestionuos Lietuvos narystę bendrijoje ir problemą spręs bet kokiomis priemonėmis. Volodymyras Zelenskis teigia, kad šią savaitę reikia tikėtis aktyvesnių Rusijos priešiškų veiksmų. Šią savaitę V. Zelenskis įvardija kaip istorinę, nes būtent šiuo metu laukiama sprendimo, ar Ukrainai bus suteiktas šalies kandidatės į ES statusas. Manoma, kad Vladimiras Putinas šią savaitę vykdys priešiškus veiksmus ne tik prieš Ukrainą, tačiau ir prieš kitas šalis. Ko galime tikėtis? Taip pat, penktadienį Sankt Peterburgo ekonomikos forume Kazachstano prezidentas pareiškė, kad Nur Sultanas nepripažins Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų". Maskva ėmėsi sankcijų, nors, pasak jos, taip pasielgta dėl kitų priežasčių. Visą tai aptariame su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi dr. Gintautu Mažeikiu.

Antroji laidos dalis. Karai, persekiojimai, prievarta, klimato kaita – visą tai lemia didžiulius pabėgėlių antplūdžius. Žmonės ieško prieglobsčio Europoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar kaimyninėse valstybėse, tačiau pabėgėlio gyvenimas nėra lengvas, neretai tenka kęsti skurdą, menką socialinę rūpybą ar vietinių neapykantą. Minime tarptautinę pabėgėlių dieną. Kaip Lietuvai sekasi ištiesti pagalbos ranką nuo nelaimių bėgantiems žmonėms? Kalbame su migracijos departamento direktore Evelina Gudzinskaite.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai