Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Psichologas įtariamas migrantų prievartavimu. Kas vyksta stovyklose?

04.26 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo migrantų, apgyvendintų viename iš užsieniečių registracijos centrų, ilgalaikio seksualinio prievartavimo. Pasirodo ir vis daugiau pranešimų apie netinkamą elgesį su migrantais, jau beveik metus uždarytais stovyklavietėse, tačiau kalbėti šia tema karo fone – nelengva. Dažnai pabrėžiama, kad tokių istorijų kėlimas į viešumą visuomet tampa propagandos įrankiu Putinui, bet apginti žmogaus teises, užkirsti kelią tokiems įvykiams yra demokratiškos šalies pagrindas. Kokias istorijas mato Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras? Kaip jaunai demokratijai susitvarkyti su šia situacija, ypač girdint kai kurių lietuvių neigiamą požiūrį į žmones, atvykusius iš tolimesnių šalių?

Kalbame su Kovos su prekyba žmonėmis centro vadove Kristina Mišiniene.

Antroji laidos tema: Vašingtone per Žemės dieną susidegino klimato aktyvistas Wynn Bruce, taip norėdamas atkreipti dėmesį, kad JAV ir pasaulio reakcija į klimato kaitą yra nereikšminga, nekeičianti katastrofiškos Žemės padėties. Ar išties darome per mažai? Kodėl šalys vangiai reaguoja į šią grėsmę?

Diskutuojame su gamtosaugos aktyvistu Giedriumi Buču.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Komentarai


Naujausi epizodai