Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Per trejus metus savižudybių skaičius mažėjo penktadaliu

02.19 Pirmadienis 17:05
Darius Matas

Lietuviai vis dažniau lankosi pas psichologus, o savižudybių mastas Lietuvoje mažėja, rodo naujausia Higienos instituto statistika. Pranešama, kad per paskutinius tris metus savižudybių skaičius sumažėjo 20 proc. Tuo tarpu Valstybinės ligonių kasos duomenimis, apsilankymų skaičius pas psichologus poliklinikose per tris metus išaugo daugiau nei tris kartus. Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad nors skaičiai keičiasi, reikia ne skubėti džiaugtis, o galvoti apie tolimesnius žingsnius ir konkrečias priemones.

Pokalbis su Seimo nariu Mykolu Majausku ir Savižudybių prevencijos biuro vedėju Mariumi Strička.

Antroji tema: Sveikatos apsaugos ministerija siūlo liberalizuoti prekybą nereceptiniais vaistais – leisti jais prekiauti prekybos centruose, degalinėse bei kitose mažmeninės prekybos vietose, pirmadienį rašo portalas delfi.lt. Taip pat siūloma leisti receptinius vaistus pardavinėti internetu, taip pat leisti ligoninių vaistinėse pardavinėti kompensuojamus vaistus. Ministerija tikisi, kad tai mažins koncentraciją mažmeninės prekybos rinkoje ir skatins alternatyvių prekybos vaistais kanalų atsiradimą.

Pokalbis su Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktore Gita Kriukiene ir Vaistinių asociacijos valdybos pirmininke Kristina Nemaniūte-Gage.

Komentarai