Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pateisinti ar kritikuoti D. Grybauskaitę, kad nenuvyko į Rygą pasveikinti brolių latvių?

11.19 Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Dėl lėktuvo gedimo Latvijos šimtmečio minėjimo renginiuose nedalyvavo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji šventinį vaizdo sveikinimą latviams nusiuntė iš Vilniaus oro uosto.

Vaizdo sveikinimus šimtmečio proga prieš tai gavo ir Estija, ir Lenkija, tiesa, dėl kitų priežasčių – į Tartu lėktuvas nekilo dėl prastų oro sąlygų, o tuo metu, kai vyko renginiai Varšuvoje, prezidentė kartu su kitais pasaulio lyderiais, tokiais kaip D. Trumpas, A. Merkel, E. Makronas – buvo Paryžiuje.

Ar reikia dėl to kritikuoti D. Grybauskaitę, o gal viskas – suprantama ir pateisinama? Pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto politologu, prof. Lauru Bieliniu.

Antra tema: Nevyriausybininkai prieš kelias dienas sužinojo, kad vietoje 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalies, jiems ketinama paramą mažinti iki 1,2 proc. Toks siūlymas, rytoj bus svarstomas Seime. Jį siūlo Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, kurio skaičiavimu, dėl su mokesčių reforma išaugusio GPM tarifo gaunama parama mažėti neturėtų, o jei procentinė dalis nebūtų mažinama, biudžetas prarastų 17,5 mln. eurų. Vis tik Buhalterių ir auditorių asociacija sako, kad nevyriausybinėms organizacijoms grėsmė nukentėti lieka.

Situaciją aiškinamės su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generaline direktore Rasa Dičpetriene, Buhalterių ir auditorių asociacijos prezidente Daiva Čibiriene ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Stasiu Jakeliūnu. 

Komentarai


Naujausi epizodai