Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Paskiepyta 70 proc. Lietuvos gyventojų – gal jau galime atsipalaiduoti?

09.02 Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Praėjusią parą, vakcinavus beveik 10 tūkstančių žmonių, Lietuvoje mažiausiai viena doze paskiepytų pilnamečių Lietuvos gyventojų dalis peržengė 70 procentų ribą. Prezidentas Gitanas Nausėda feisbuke džiaugėsi „Toks buvo tikslas. Šiandien 70 proc. mūsų šalies suaugusiųjų jau yra pasiskiepiję bent vienu skiepu. Lietuva vakcinacijos tempu pralenkė Baltijos šalis ir nemažai Europos valstybių. Tai Lietuvos gyventojų pasiekimas!".

Anksčiau buvo manoma, kad pasiekus šią ribą, pandemiją pavyks suvaldyti, tačiau virusui mutuojant ir plintant užkrečiamesnėms jo atmainoms, ši prognozė išsikreipė. Dabar kalbama apie tai, kad norint visiškai užkirsti kelią virusui šalyje, reikėtų paskiepyti apie 90 procentų Lietuvos populiacijos. Apie vakcinaciją, revakcinaciją, viruso mutacijas bei situaciją ligoninėse, kalbame su Santaros klinikų pavaduotoju medicinai Valdu Pečeliūnu.

Antroji laidos tema: Šiandien po trejų metų pertraukos atidarytas Lietuvos Nacionalinis dramos teatras. Kas jau padaryta, kas dar laukia ir koks bus teatro 82-asis sezonas? Kalbame su teatro generaliniu direktoriumi Martynu Budraičiu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai