Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nauja karinė grėsmė: Serbija ir Kosovas vėl pykstasi

2022-08-01, Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Tarp Kosovo ir Serbijos įsiplieskė įtampa, sukėlusi susirūpinimą dėl galimų naujų neramumų Balkanuose. NATO vadovaujamos tarptautinės taikos palaikymo pajėgos Kosove savo pareiškime nurodė, kad atidžiai stebi padėtį Kosove ir yra „pasirengusios įsikišti, jei kiltų pavojus stabilumui“. Naujas konfliktas kilo, kai Priština pranešė, kad į Kosovą su Serbijos išduotais asmens dokumentais atvykstantys asmenys turės pasikeisti juos laikinais dokumentais, kol viešės šalyje. Vyriausybė taip pat paskelbė, kad vietos serbai, kurių automobiliai važinėja su Serbijos registracijos numeriais, turės per du mėnesius juos pasikeisti į Kosovo numerius. Pasak Prištinos, tai – atsakomieji žingsniai Belgradui, kuris elgiasi taip pat. Tuo metu Belgradas skelbia, kad tai – serbų diskriminacija. Ar bręsta dar vienas karinis konfliktas? Pokalbis su Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesore, dr. Lina Strupinskiene.

Antroji laidos dalis. BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa skelbia, kad šeši iš dešimties gyventojų nepritaria Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko Vytauto Landsbergio pripažinimui šalies vadovu, tačiau toks statutas V. Landsbergiui jau suteiktas. Ką keičia gyventojų nepritarimas? Ar tikėtina, kad V. Landsbergio statuso panaikinimas taps opozicinių partijų rinkimine kampanija? Kalbame su visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ vadovu Vladu Gaidžiu. Pašnekovą kalbina praktikantė Erika Petrova.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai