Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Mįslinga 5 afganistaniečių istorija

09.09 Ketvirtadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Europos Žmogaus Teisių Teismas trečiadienį pritaikė laikinąsias apsaugos priemones penkių Afganistano piliečių byloje prieš Lietuvą, laikinai neleisdamas jų išsiųsti iš šalies.

Iki pat šiandien popietės nebuvo aišku, kur šie afganistaniečiai yra – Lietuvoje, ar Baltarusijoje, nėjo susisiekti ir su jų advokate. Dabar gi paaiškėjo, kad Europos Žmogaus teisių teismo minimi asmenys yra Baltarusijoje. Jie buvo atvykę šiandien prie Lietuvos sienos, tačiau nebuvo įleisti į šalies teritoriją. Tai pasieniečių versija.

Dienos eigoje atsirado afganistaniečių advokatė. Jos versija kitokia. Asta Astrauskienė naujienų agentūrai BNS tikino, kad migrantai buvo Lietuvos teritorijoje ir pateikė pareigūnams visus dokumentus. Ji sako net turinti vaizdo įrašą ir nuotraukų, įrodančių afganistaniečių buvimą Lietuvos teritorijoje.

Kodėl taip skiriasi versijos? Ką rodo ši situacija?

Ją aptariame su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu.

Antroje laidos dalyje – ištrauka iš Žinių radijo laidos „Dienos klausimas“. Joje advokatas Petras Ragauskas pateikia savo įžvalgas apie įtariamųjų sulaikymą rugpjūčio 10-tosios riaušių byloje. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai