Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Metininiame EK pirmininko pranešime – išskirtinis dėmesys Baltijos šalims

09.13 Trečiadienis 17:05
Darius Matas

Šiandien sakydamas kasmetinę kalbą Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris neslėpė optimizmo ir džiaugėsi atsigaunančia Europos ekonomika.

„Vėjas vėl pučia į Europos bures“, – Europos Parlamente Strasbūre kalbėjo J.C. Junckeris. Kalbėdamas apie Bendrijos ateitį, jis negailėjo kritikos Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui ir pažymėjo, kad Turkija atsiriboja nuo Europos Sąjungos (ES) ir „artimoje ateityje“ netaps šio bloko nare.

Taip pat daug dėmesio sulaukė EK pirmininko siūlymas steigti ES finansų ministro pareigybę. Jo teigimu, tai būtų didelis žingsnis link gilesnės euro zonos integracijos. Naujoji pareigybė apjungtų ES komisaro ir Eurogrupės pirmininko vaidmenis.

J. C. Junckeris nepamiršo ir ypatingas sukaktis kitąmet minėsiančių šalių ir pažadėjo didelį dėmesį skirti Baltijos šalims, kai jos minės valstybingumo šimtmetį. „Aš asmeniškai kreipsiu didelį dėmesį Estijai, Latvijai, Lietuvai ir Rumunijai 2018 metais, nes 2018 metai yra metai, kai šios šalys švęs savo šimtuosius gimtadienius“, – Europos Parlamente Strasbūre sakė Europos Komisijos vadovas. Valstybės atkūrimo šimtmetį kitais metais mini ir Lenkija, tačiau Europos Komisijos pirmininkas savo kalboje jos nepaminėjo.

Pokalbis su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriumi Ramūnu Vilpišausku.

Komentarai