Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokias Lietuvos užsienio politikos problemas mato naujoji komiteto vadovė?

01.20 Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Pirmoji laidos dalis – apie situaciją Lietuvos-Baltarusijos pasienyje. Į Lietuvą šią parą neįleisti tik 9 migrantai, tačiau Europos Parlamente diskutuojant apie laikinąsias priemones Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos atžvilgiu ir toliau skrieja griežta kritika. Skatinama kuo greičiau atšaukti įstatymus, kurie legalizuoja migrantų atstūmimą, nes tai pažeidžia Europos Sąjungos teisę. Tuo metu Lietuva ieško būdų įvykdyti migrantų, jau gyvenančių stovyklose, grąžinimą į kilmės šalis. Sudaryta galimybė gauti išmoką panorus grįžti į kilmės šalis, taip pat toliau tęsiamos derybos dėl priverstinio migrantų grąžinimo. Padėtis – komplikuota stovyklose. Kardinolas Audrys Juozas Bačkis, kiekvieną savaitgalį aukojantis šv. mišias prieglobsčio prašytojų stovykloje, lietuvių prašo žmogiškumo ir neslepia, kad nori nenori tai yra koncentracijos stovyklos. Kokią padėtį mato pasienyje humanitarinę pagalbą teikiantys ir su migrantais bendraujantys savanoriai? Pokalbis su „Sienos grupės" savanore Rita Škriadaite.

 Antroji laidos dalis: Laima Liucija Andrikienė užėmė Užsienio reikalų komiteto pirmininkės postą ir pakeitė atsistatydinusį partietį Žygimantą Pavilionį. Šiandien ji susitiko su prezidentu. Kokius užsienio politikos iššūkius mato naujoji komiteto vadovė? Kokie svarbiausi prioritetai laukia artimiausiu metu? Kalbame su Laima L. Andrikiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Komentarai


Naujausi epizodai