Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl vairuotojams mokami dienpinigiai kursto aistras?

04.17 Trečiadienis 17:05
Darius Matas

Tolimųjų reisų vairuotojams mokami dienpinigiai kiršina darbuotojus, darbdavius ir parlamentarus. Socialinės apsaugos ir darbo ministro teigimu, ateityje planuojama leisti dienpinigius mokėti tik tada, jeigu jų atlyginimas sieks ne mažiau kaip dvi minimalias mėnesio algas – dabar tai būtų 1,11 tūkst. eurų. Šiuo metu dažnam mokama vos didesnė nei minimali alga. Profesinės sąjungos ir kai kurie parlamentarai reikalauja, kad vairuotojams būtų išmokami didesni atlyginimai, nuo kurių mokami „Sodros“ mokesčiai, tačiau tam priešinasi pervežimo įmonės.

Pokalbis su Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininke Jovita Jančauskiene ir socialinės apsaugos ir darbo viceministre Eglė Radišauskiene.

Antroji tema - Ruošiamasi riboti imigracijos mastą Lietuvoje. Vyriausybė siūlo Seimui priimti įstatymą, įteisinantį kvotų įvedimą į Lietuvą iš trečiųjų šalių dirbti atvykstantiems užsieniečiams. Siūloma numatyti, kad kvotą kas metus nustatytų Užimtumo tarnybos vadovas, kuris taip pat nustato ir labiausiai Lietuvoje trūkstamų profesijų sąrašą. Siūloma netaikyti kvotos aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojams. Komentuoja Darbo rinkos instituto vadovas, profesorius Boguslavas Gruževskis.

Trečioji tema - startuoja kampanija „Energijos nešvaistau“, kviečianti taupiai vartoti energiją. Kaip lengvai ir greitai sumažinti patiriamas išlaidas ir prisidėti prie aplinkosaugos? Pokalbis su energetikos ministro patarėja Aurelija Vernickaite.

Komentarai


Naujausi epizodai